« Rujan 2018 »

Knjižnica

Osim za posuđivanje knjiga, knjižnica služi i za razne aktivnosti. Najčešće su to aktivnosti povezane s knjigom i programom hrvatskoga jezika, ali i prezentacije učitelja i učenika povezane s drugim predmetima nisu rijetkost.

U knjižnici je naročito živo u slobodno vrijeme učenika i vrijeme dnevnoga boravka.

Učenici sami biraju aktivnosti kojima će se baviti i skoro svi dio vremena provode u knjižnici.

Čitanje, razgovori o knjigama, stvaranje školskih novina ili slikovnica samo su dio aktivnosti kojima se svi vesele.

U knjižnici je svjetlo dana ugledao „Plamičak”, novine učenika 4. razreda (sada već 5.), dvojezična slikovnica „Fran Saurus i prijatelji”, koja upravo čeka nastavak jer su se učenici zdušno primili posla na izradi keramičkih životinja (rađenih prema Montessori materijalu „Životinje svijeta”). Dok jedni uživaju u radu s glinom, drugi vrijedno rade na tekstu za novu slikovnicu.

Drugi broj "Plamička" je zapeo kod tiskanja, ali ipak je došao do vjernih čitatelja. I ovaj broj možete pogledati na našoj stranici.

Već sad najvaljujemo novi broj "Plamička" za koji se nadamo da će biti još zanimljiviji od prethodnih. U knjižici je počela "radna" gužva kako bi časopis na vrijeme bio u tiskari.

Posebno smo ponosni na zbirku priča "Hočko i Noćko". I nju smo podijelili s vama, pa izvolite, bacite se na čitanje i, ako vam nije teško, napišite nam svoj komentar. Priče iz knjige smo čitali na javnim mjestima (u okviru akcije Gradskih knjižnica) i bili smo jako sretni kad su nas slučajno prolaznici hvalili. To ne znači da nas i vi morate hvaliti, ali svaki kmentar će nam biti poticaj da radimo više i bolje.

Ovjekovječili smo i dio proslave 10. rođendana naše škole koji se odvijao u samoj školi. Natjecanja u znanju, društvenim igrama, kuhanju, pjevanju, plesanju i "gumanju" bila su najzabavniji dio prvog polugodišta.

I svi jedva čekaju svoj dan u knjižnici.

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma